TÖÖRIISTAD JA TARVIKUD MUDELIHUVILISTELE

TÖÖRIISTAD JA TARVIKUD MUDELIHUVILISTELE

Ükskõik kas pannakse kokku enda esimest või kümnendat mudelit, õiged tööriistad teevad töö mugavamaks, lihtsamaks ning mudeli lõpptulemus näeb parem välja. Kuna aga mudeleid on väga palju erinevaid, siis läheb vaja ka erinevaid vahendeid näiteks helikopteri ning laeva mudelid vajavad erinevaid tööriistu, küll aga saame me välja tuua peamised tööriistad, mida läheb vaja peaaegu kogu aeg.

NUGA – Väike kuid terav nuga on vajalik väikeste osade pakist välja saamiseks ning lisamaks väiksemaid detaile. Lisaks on võimalik noaga teha erinevaid mustreid ning muid detaile, mis vajavad detailset kätt.

KLEEPLINT – Kleeplindile leiab alati tegevust olgu siis selleks värvimise ajal teravate joonte saamine ning teiste osade kaitsmine värvi eest või hoidmaks erinevaid väiksemaid osi koos. Valides kleeplinti on soovitav otsida teipi, mis ei ole liiga kleepuv ega jäta liimijälgi mudelile.

LIIM – Liim on mudelite kokkupanemises üks kõige tähtsamatest komponentidest – liimita ei ole võimalik mudeleid kokku panna, mistõttu ei tohi seda ära unustada!

PINTSLID – Kui pannakse kokku mudeleid, mida peab ise värvima siis ei saa pintsliteta (Võib kasutada ka spreivärve kuid detailide peale joonistamine tuleb teha käsitsi pintsliga). Olenevalt mudelist on vaja nii peenikesi pintsleid detailide jaoks kui ka paksemaid pintsleid suuremate pindade värvimiseks. Kõige paremad pintslid on pehmed ning käes mugavad.

KITT – Kitti kasutatakse modelleerimisel erinevate kriimude ning ebatäpsuste peitmiseks. Juhul kui mudeli kokku panemisel libises nuga üle väikse osa või midagi läks muud moodi valesti, siis saab tihti seda peita just kitiga.

PINTSETID – Pintsetid on eriti mugavad ning kohati vajalikud väikeste osadega töötades. Nendega saab mugavalt osasid kokku panna ning neid liigutada nii värvides kui ka liimides.

LIIVAPABER – Liivapaberit kasutatakse osade lihvimiseks. Tihti lihvitakse ebatäpsuseid ära ning lisaks lihvitakse liimitavaid osasid, et liim paremini püsiks.

Kuna mudelite kokku panemine on hobi, siis kasutatakse väga palju ka enda kujutlusvõimet. Näiteks võib liimimisel osasid kokku pigistada näpitsatega või otsida midagi sarnast kodust. Samuti kasutatakse tihti vetsupaberit, hõbepaberit köögist, patsikumme ning lukuga kotte (zip lock). Kujutlusvõime aitab meid tööd teha huvitavamalt ning mugavamalt, mistõttu võib enda kodus ringi vaadata ning mõelda, mida milleks kasutada.

Otsides aga erinevaid mudeleid mida kokku panna võib läbi hüpata mudelite e-poest www.mudelid.com


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!