LIIMITAVATE MUDELITE LIIMI JA VÄRVIDE VALIMINE

LIIMITAVATE MUDELITE LIIMI JA VÄRVIDE VALIMINE

Liimitavate mudelite kogumine on juba aastaid olnud väga populaarne nii noorte kui ka vanemate seas. Turul on väga palju erinevaid mudeleid, mida saab kokku panna, nii autosid, lennukeid, kujusid, hooneid ning muid variante. Mida erilisem mudel, seda suurema hoolega kantakse nende eest hoolt. Samuti on olemas tõsiseid kogusid, milles on väga palju erinevaid kokkupandavaid mudeleid. Enne kogu püsti panemist tuleb aga mudelid kokku panna ning selle jaoks on vaja liimi. Järgmisena vaatamegi me lähemalt milleks erinevaid liime on vaja.

Tarvikute valimine
Lihtne asi nagu liim on liimitavate mudelite seas kõike muud kui lihtne. Igal inimesel on olemas enda lemmik firma, mida nad kasutavad ning erinevad põhjused, kuidas ning miks nad seda kasutavad. Kui varem oli kasutuses üks üldine liim, siis tänapäeval on valikus mitmeid erinevaid liime, värvilisi, läbipaistvaid jms.

Liimid – Nagu ikka kuivavad liimid erineva kiirusega, mistõttu vastavalt iseenda käte kiirusele tuleb ka liimi kuivamisaeg sobitada iseenda kiirusega. Väga aeglaselt kuivavad liimid vajavad ekstra tähelepanu ning tükkide pikaajalisemat paigal hoidmist. Kiiresti kuivavad liimid kiirendavad aga kogu protsessi märgatavalt. Kõige kasutajasõbralikumad liimid tulevad nõelaga või pika õõnes toruga, millega saab liimi väga täpselt õige koha peale panna. Nõel või toru aitab liimi väga ühtlaselt osadele panna, mistõttu lõpp tulemus on sujuv ning tasane. Väga headeks liimideks on Contacta liimid, mis kuivavad üpris kiiresti kuid annavad piisavalt aega, et tükid omavahel sobitada.
Küll aga tuleb selliste liimidega olla ettevaatlik kuna torud ning nõelad võivad minna umbe, mistõttu tuleb neid hooldada.

Värvid – Iga mudeliõpetuse peal on kirjas ka soovitatud värvide nimekiri, millega mudeli lõpptulemus oleks võimalikult tõetruu. Kui oled juba tihedam mudelite kokkupakija, siis võiks põhivärvid juba ka kodus olemas olla. Alustades näiteks mustast ja valgest ja kui oled militaarsõidukite fänn, siis militaarsõidukitele iseloomulikud värvid nagu oliiv, taevahall jne. Väike vihje – kui ei tea, millist värvi mudel nõuab, googelda mudeli koodi ja lisa sinna “Instructions”. Näiteks “Revell 03851 instructions PDF”. Otsing peaks välja tooma instruktaaži, kust saate vajaminevate värvide koodid mida meie e-poes ostukorvi lisada.

Pintslid – kasutades eraldi pintsleid tuleb jälgida mudeli suurust ning sellele vastavalt õige pintsel valida. Üldiselt on peenikesed pintslid mugavamad ning nendega on lihtsam detailselt liimida. Kasutades aga Contacta liime ei pruugi pintsleid vaja minna.

Kokkuvõttes on mudelite kokku liimimine väga huvitav ning rahustav hobi, mida soovitatakse väga paljudele inimestele. Ka liimide valimine ning värvide kokkusobitamine on omaette rahustav ning väga huvitav hobi. Kuigi valikus on mitmeid erinevaid liime, siis enda jaoks just parima liimi leiab vaid katse-eksituse meetodiga. Erinevaid liime on aga võimalik kiiresti ning mugavalt soetada meie e-poest, et juba paari päeva pärast enda uusi mudeleid kokku panna.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!