• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Algajale mudelleerijale - suur võimalus on, et teile hakkab mudelite valmistamine nii meeldima, et soovite üha uusi ja uusi lennukeid, laevu, sõidukeid hankida. Soovitame muretseda kõik mudelid ühel kindlal skaalal (kas 1:72, 1:48 jne), kui teil on mudeleid juba rohkem, on nad üksteisega ilusti porportsioonis. Mõnedel on oma lemmikajastu, mõnedel lemmikmark, võiba valida päritolumaa või piirkonna järgi. Tasub ka mõelda, kuidas teil on mudeli hoidmiseks ruumi. Olenevalt mõõtkavast võib valmis mudel võtta päris palju ruumi. 1/24 mõõdus veoauto koos haagisega on näiteks umbes meetri pikkune! 

Mudeli kokkupanekuks oleks tarvis ''oma nurka'', mis oleks hea valgusega. Lähedal võiks olla ka aken, mida vajadusel avada või mõni muu ventilatisooni võimalus, sest liimi ja värvi aurud on mürgised! Juhin tähelepanu sellele, et tavalistes mudelikarpides ei ole kaasas ei liimi, ega värve. Sellega on mõeldud juba kogenud mudelleerijatele, kes ei soovi iga kord uut mudelit ostes kaasa saada ka tarvikuid, mis neil nähtavasti juba olemas on. Esialgse proovimise jaoks või kinkimiseks on võimalus osta mudelite komplekt - mis sisaldab ka esmaseid tarvikuid (liim, pintsel ja värvid). 

Kui mudelleerimine on juba meeldima hakanud oleks hea muretseda ka mõned abi tööriistad.  Esialgu oleks vaja:

Nuga -  alguses saab hakkama ka tavalise vaiba või kipsinoaga, hiljem võib juba muretseda käepärasemaid mudelinuge.

Liivapaber  - Algselt ei ole vaja mitte peenemat ega jämedamat, kui 320-1200 jämedusega. Värvi poleerimise eeltöödeks kasutada peenemat, kui 1200.

Pintsetid - Abiks väiksemate detailide paigaldamisel. 

Viil - Hea oleks muretseda ka sobilik väike viil. 

Mõõteriistad – Esialgu piisab ka tavalisest joonlauast. Soovitavalt metallist. Halba ei tee ka nihik.

Pintslid – Värvimiseks – elementaarne. Valik on väga lai ja endale meelepärase tööriista valib iga inimene ise. Kindlasti ei sobi nn. Guašipintsel. Pigem peab pintsel ikkagi võimalikult pehme karvaga olema. Head oleks mudelite jaoks mõeldud pintslid.

Liim – Spetsiaalne mudeliliim on vajalik, et teie koostatud asi ka sellisena koos püsiks, nagu te ta alguses plaanite. Enamik mudeliliime mitte ei „liimi“ kahte pinda omavahel klassikalisel moel, vaid sulatavad plastiku kokku. Sarnane effekt, kui keevitamisel. 

Värvid – Mudeli koostamisjuhendis on kirjas, milliseid värve antud komplekti juures tarvis läheb. Müüakse spetsiaalseid mudelivärve. Kogenud mudelleerijate kindel valik oleks  värvida suuremad pinnad, näiteks kere, kompressoriga või värvipüstoliga.

Lahusti – Vastavalt värvidele müüakse ka sobivaid lahusteid, kuigi enamikul juhtudel sobib edukalt ka tavaline lakibensiin. Et kindel olla, tuleks uurida, mis baasil värviga täpselt tegu on ja siis valida vastav lahusti. Kasutada võib ka „kangemaid“ asju, näiteks atsetoon ja nitrolahusti, kuid arvestama peab, et need on ka märksa mürgisemad. 

Pahtel – Soovitaks kindlasti spetsiaalseid mudelipahtleid. Kasutatakse ka autopahtleid. Ehituspahtel ei ole sobilik mudelitele.  

Mida rohkem selle hobiga tegeleda, seda rohkem lisandub nippe ja abivahendeid. Kõike korraga ei pea ära ostma vaid lisada tooteid enda töönurka järk järgult vastavalt vajadusele.